Başkan Büyükkılıç, sanayicilerle bir araya geldi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, sanayicileri ziyaret ederek çalışan ve işveren ile bir araya geldi.

Başkan Büyükkılıç, sanayicilerle bir araya geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Türkiye’deki en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden birisi olan Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (KOSB) firmalarda çalışan ve işverenler ile buluştu. 

Burada çalışanlara seslenen Başkan Büyükkılıç, “Helalinden kazanıp helalinden harcayan, gururumuz olan iş adamlarımız var, yol alıyoruz. Sizler gerçekten 150’nin üzerinde ihracat yapan iş yeri, organizemizde 104 bin tane çalışan kardeşlerimizin bir parçası olarak hem ülkemize hem şehrimize katma değer sağlıyor, üretiyor, ihracata vesile oluyorsunuz. Her biriniz bizler için birer çiçeksiniz” diyerek teşekkür etti.

Başkan Büyükkılıç, Su maliyetlerinin büyük bir yer tuttuğu dönemde su ücretlerini sabitlediklerini, bir de yüzde 20 indirim yaptıklarını dile getirerek, “KASKİ’nin yatırımdan yatırıma hizmet hizmete koştuyor. 30 büyükşehir içerisinde su fiyatlarında 22’nci sıradayız şu anda” diyerek Büyükşehir Belediyesi KASKİ aracılığı ile gerçekleştirdikleri içme suyu ve atık su ile su hasadı çalışmalarına değindi.

“Sizlere layık olmaya çalışıyoruz”

Ulaşım yatırımlarına ve hizmetlerine de değinen Başkan Büyükkılıç, “Sizlere layık olmaya çalışıyoruz. Gece gündüz demeden nasıl layık oluruz diye gayret gösteriyoruz. 16 ilçe belediye başkanı kardeşimle bir ağabeyleri olarak el ele, gönül gönle, en ücra köşelere kadar, buralara hizmet götürmeye, şehrin merkezini imar ve ihya etmeye, taşrayı da ihmal etmemeye gayret gösteriyoruz. Çünkü bizim inancımızda insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi var” diye konuştu.

 

 

 

  Hibya Haber Ajansı